Przeprowadzanie testów A/B - Google Optimize

Co to jest Google Optimize?

Google Optimize to darmowe narzędzie pozwalające na testowanie różnych wersji swojej strony www. Umożliwia ono eksperymentowanie i wybranie najbardziej odpowiednich rozwiązań w witrynie.

Dlaczego Google Optimize?

45% małych i średnich firm nie przeprowadza testów A/B swojej strony www. Najczęściej po prostu nie wiedzą, jak to robić. Google Optimize umożliwia przeprowadzenie takich testów w sposób względnie prosty, w dodatku zintegrowany z innymi narzędziami Google. Może okazać się, że niepotrzebne stanie się zlecanie prac nad stroną www programiście, bo wszystko załatwi Google Optimize.

Jak zacząć używać Google Optimize?

Należy utworzyć konto Google Optimize, postępując zgodnie z poszczególnymi krokami. Aby skonfigurować i wykorzystywać potencjał Google Optimize, będziemy też potrzebowali 2 innych narzędzi Google - Analytics i Tag Managera. Polecamy również ściągnąć rozszerzenie do przeglądarki Chrome dla Google Optimize.

Wszystkie te narzędzia znajdziecie poniżej:

Obsługa Google Optimize

Kompleksowo zajmujemy się obsługą Google Optimize - od wdrożenia narzędzia poprzez przeprowadzanie testów A/B aż po raportowanie wyników i propozycje trwałych rozwiązań na stronie www.

Zachęcamy do skorzystania z Google Optimize, ponieważ narzędzie może zwiększyć konwersyjność strony www nawet o 30-40%.