Strony na szablonie WordPress

3Komentarzy

WordPress to niewątpliwie najpopularniejszy system zarządzania treścią strony internetowej. Jest bardzo łatwy w obsłudze i umożliwiający sporo modyfikacji. System WordPress został stworzony w głównej mierze z myślą o blogerach, jednakże jego przyjazny panel administracyjny i szerokie możliwości modyfikacji strony, spowodowały, że obecnie system jest wykorzystywany do budowy firmowych stron, a nawet sklepów internetowych.

Co oznacza, że strona jest zbudowana na szablonie WordPress?

Szablony WordPress to gotowe grafiki/layouty stron internetowych. Szablony są przygotowywane przez profesjonalnych grafików i możliwe do wykorzystania w różnych projektach. Wykorzystywanie szablonów WordPress oznacza zachowanie wszelkich panujących trendów w designie stron www i jednocześnie ułatwia implementację treści dostarczonej przez klienta do nowoczesnej grafiki strony.

Wykorzystanie szablonów do budowy firmowych stron internetowych oznacza dla klientów, że strona będzie zbudowana na bazie profesjonalnej i nowoczesnej grafiki, strona będzie tańsza niż witryna projektowana przez grafików według indywidualnych potrzeb oraz oznacza szybszy czas realizacji projektu dzięki braku konieczności ingerencji grafików.

Jakie są ograniczenia podczas tworzenia stron na szablonie WordPress?

Gotowe szablony oznaczają brak możliwości ingerencji w strukturę strony. Szablony ograniczają nas zatem do zmian grafik, zdjęć i oczywiście tekstów, ale diametralne zmiany strukturalne jak np. zmiany położenia menu, itd. mogą nie być możliwe do zrealizowania.

Oznacza to, że wybrany szablon zachowa swoją wysoką jakość graficzną i użytkową, a treść strony zostanie dostosowana do wymogów klienta.

Jak przebiega proces tworzenia stron na WordPressie?

 1. Wybierz jeden z zaproponowanych dla Twojej firmy szablonów. (Możesz także wybrać szablon samodzielnie na http://themeforest.net/)
 2. Dostarcz nam treści oraz grafiki i zdjęcia do strony w oparciu o wybrany szablon.
 3. Dostarcz nam dostępy do panelu zarządzania serwerem oraz FTP.
 4. Po implementacji treści dostarczonej przez Ciebie strona jest gotowa do uruchomienia na domenie docelowej.

 

Koszty budowy strony na WordPress

Koszt zakupu szablonu WordPress to około  50-60 USD (około 220 zł). Instalacja systemu WordPress, wdrożenie szablonu oraz jego dostosowanie do wymogów klienta (teksty, grafiki, rozkład strony, funkcjonalności) to koszt rzędu 1500-2000 zł. WordPress wymaga także regularnej aktualizacji całego systemu oraz wtyczek wykorzystywanych na stronie. Koszt aktualizacji to 150 zł kwartalnie.

Budowa stron w oparciu o szablony WordPress to optymalne rozwiązanie dla firm chcących zbudować nowoczesną stronę internetową, która podąża za trendami i jest jednocześnie łatwa w użytkowaniu. Ponadto, strona www na szablonie oznacza znacznie niższe koszty budowy witryny, ponieważ praca grafika nie jest w takim wypadku konieczna. Przekłada się to także na szybszy czas realizacji projektu.

Warto zaznaczyć, że system WordPress jest bardzo przyjazny w obsłudze i przez to jest niezwykle popularną platformą do zarządzania treścią witryny internetowej. Niestety, ale przez jego ogromną popularność narażony jest także na ataki wirusów. Konieczna jest zatem regularna aktualizacja systemu WordPress oraz jego wtyczek w celu zachowania bezpieczeństwa. Warto także poprosić dewelopera, który zajmował się budową strony na WordPressie o pomoc w aktualizacji i zabezpieczeniu strony www.

Specjaliści od reklamy internetowej, którzy codziennie dbają o to abyś mógł uzyskać aktualną i rzetelną wiedzę na temat marketingu internetowego. Naszym głównym celem jest zwiększenie ROAS i ROI klientów - w wolnym czasie chętnie dzielimy się naszą wiedzą.

O ROIExperts

Mały, zawsze zaangażowany zespół do zadań specjalnych. Od 6 lat działamy aktywnie na rynku reklamy w wyszukiwarce i social mediach przekuwając nasze doświadczenie w sukcesy naszych Klientów.

Poproś o darmową wycenę

Pomożemy Twojej firmie zaistnieć w internecie. Jesteśmy ekspertami z dziedziny SEM oraz SEO.

Świeża wiedza z Adwords, SEO i Analityki Internetowej przygotowana przez specjalistów marketingu online ROI Experts.
Zapraszamy do czytania bloga!

Kategorie

Archiwum

3Komentarzy
  • Kamyk
  • 12 września 2016
  Odpowiedz

  Również mam stronę na wordpressie i bardzo sobie chwalę. To obecnie bardzo popularny system, który pozwala sporo zaoszczędzić, a przy tym daje możliwość korzystania z wielu fajnych wtyczek.

  • Bro_Ne_K
  • 30 sierpnia 2016
  Odpowiedz

  Mam kilka strona na WordPressie i jak najbardziej jestem zadowolony z tego systemu , aczkolwiek faktycznie trzeba pamiętać o zabezpieczeniach przed wirusami.

   • ROIExperts
   • 30 sierpnia 2016
   Odpowiedz

   Najlepiej jest, żeby w przypadku każdej strony nie zapominać o odpowiednich zabezpieczeniach 🙂

 

Zostaw Komentarz

Podziel się tym artykułem:

Więcej na naszym blogu

Zobacz wszystkie wpisy