Nie przegap – 5 dni ważnych marketingowo – SIERPIEŃ

Brak Komentarzy

Każdy miesiąc ma swoje dni, które możemy wykorzystać marketingowo. Dodatkowa reklama, promocja – mogą dać nam efekt świeżości, który w marketingu jest bardzo ważny.

Dobrze do takich dni przygotować się wcześniej – tak, aby zrobić dedykowaną podstronę na konkretny dzień. Opisujemy na co zwrócić uwagę w SIERPNIU.

Z cyklu dni ważne marketingowo – pora na SIERPIEŃ. Sierpień to miesiąc, w którym z reguły jest ładna pogoda, ludzie spędzają czas na urlopach, a dzieci mają jeszcze wakacje. W tym miesiącu kończą się najczęściej letnie wyprzedaże i zaczyna się akcja powrót do szkoły.

W sierpniu, podobnie jak w lipcu, nie ma ważnych świąt. Możemy wymienić kilka dni, które co prawda nie są świętami, ale można je wykorzystać marketingowo:

 • – 4 sierpnia Międzynarodowy Dzień Piwa
 • – 16 sierpnia Światowy Dzień Krwiodawstwa
 • – 19 sierpnia Światowy Dzień Fotografii
 • – 20 sierpnia  Dzień Wyznawania miłości
 • – 31 sierpnia Dzień Blogów

4 Sierpnia Międzynarodowy Dzień Piwa

Piwo kojarzy nam się z odpoczynkiem, spotkaniami ze znajomymi, wakacjami, grillowaniem – dzień Piwa to dobra okazja na promocję sklepów alkoholowych. Z okazji Dnia Piwa można zaoferować rabat na Piwo lub atrakcyjną promocję np. “Kup dwa sześciopaki piwa, a trzeci dostaniesz gratis z okazji Dnia Piwa!”, “Dzisiaj rabat -20% na wszystkie rodzaje piwa – Dzień Piwa”. Jednak warto pamiętać o tym, że nie możemy reklamować alkoholu w Google Adwords. 

19 Sierpnia Światowy Dzień Fotografii

Latem ludzie częściej sięgają po aparaty i uwieczniają radosne wakacyjne chwile. Dzień Fotografii to świetny czas dla salonów fotograficznych – można zaoferować z tej okazji zniżkę na wybrane modele aparatów, atrakcyjną promocje na wywołanie odbitek z wakacji lub inne gadżety z wybraną fotografią, np. “Tylko dzisiaj z okazji Dnia Fotografii rabat – 10% na wybrane modele aparatów – nie czekaj, zrób sobie prezent już dziś!”, “Dziś Dzień Fotografii – z tej okazji wszystkie gadżety z Twoją fotografią – 15%”.

20 Sierpnia Dzień Wyznawania Miłości

Dzień Wyznawania Miłości będzie dobrą okazją na promocję dla sklepów sprzedających upominki, słodycze, dla sklepów z bielizną, dla kwiaciarni. Warto przypomnieć klientom o tym dniu i zaproponować specjalną promocję np. “Dziś Dzień Wyznawania Miłości – nie zapomnij o bliskiej osobie i spraw jej dziś prezent!”, “Wyznaj miłość swojej miłości – rabat na słodycze tylko dzisiaj!”.

31 Sierpnia Dzień Blogów

Dzień Blogów może być dobrą okazją na zniżkę na domeny, serwery, strony www oraz profesjonalny hosting. Warto pomyśleć o korzystnym rabacie, który zachęci do kupna abonamentu.

Koniec letnich wyprzedaży

Koniec letnich wyprzedaży to świetny czas na promocję sklepów sprzedających odzież, obuwie i nie tylko.  Ostatnie dni wyprzedaży to dobra okazja żeby  przypomnieć klientom o ostatnich dniach wyprzedaży i zaoferować klientom rabaty, korzystne promocje lub bezpłatną wysyłkę.

Urlopy

Sierpień to czas urlopów – niektórzy planują swoje wakacje dużo wcześniej, a niektórzy robią to na ostatnią chwilę. Muszą o tym pamiętać biura turystyczne i inne agencje zajmujące się organizacją czasu wolnego. Warto przedstawić korzystny rabat zachęcający do skorzystania z oferty, np. “Został ostatni miesiąc wakacji – spiesz się i zarezerwuj urlop!”, “Wakacje last minute – wybrane oferty -50%, sprawdź!”.

Sierpień to dobry czas dla:

 • – biur podróży,
 • – basenów i innych obiektów sportowych,
 • – sklepów sportowych,
 • – sklepów odzieżowych,
 • – sklepów internetowych,
 • – sklepów z upominkami, słodyczami,
 • – kwiaciarni,

Nie zapomnij o Sierpniu!

Zapraszamy do współpracy z nami.

Specjaliści od reklamy internetowej, którzy codziennie dbają o to abyś mógł uzyskać aktualną i rzetelną wiedzę na temat marketingu internetowego. Naszym głównym celem jest zwiększenie ROAS i ROI klientów - w wolnym czasie chętnie dzielimy się naszą wiedzą.

O ROIExperts

Mały, zawsze zaangażowany zespół do zadań specjalnych. Od 6 lat działamy aktywnie na rynku reklamy w wyszukiwarce i social mediach przekuwając nasze doświadczenie w sukcesy naszych Klientów.

Poproś o darmową wycenę

Pomożemy Twojej firmie zaistnieć w internecie. Jesteśmy ekspertami z dziedziny SEM oraz SEO.

Świeża wiedza z Adwords, SEO i Analityki Internetowej przygotowana przez specjalistów marketingu online ROI Experts.
Zapraszamy do czytania bloga!

Kategorie

Archiwum

Brak Komentarzy
 

Zostaw Komentarz

Podziel się tym artykułem:

Więcej na naszym blogu

Zobacz wszystkie wpisy