Optymalizacja reklam w kampanii AdWords

1 Komentarz

Optymalizacja reklam w kampanii AdWords

W pierwszej części naszej serii artykułów poświęconej optymalizacji opisaliśmy co powinna zawierać Optymalizacja Kampanii AdWords. Czas na kolejny artykuł poświęcony pomijanej części optymalizacji jaką jest optymalizacja marketingowo-copywriterskiej – zapatrzeni w techniczną optymalizację kampanii adepci SEM pomijają to co jest solą AdWords – przekaz reklamowy. Wybór ustawień, metod kierowania, słów kluczowych, stawek i budżetów jest niezwykle ważny, ale to co widzi klient to teksty reklamowe i teksty rozszerzeń reklam, które możemy dodać do konta. Wszystkie wyżej wymienione elementy nie dadzą wiele jeżeli nasz przekaz będzie nieodpowiedni.

Jak znaleźć odpowiedni przekaz reklamowy w AdWords

Reklamę można napisać na wiele różnych sposobów – polecamy (trochę stare bo z 2007 roku – ale ciągle aktualne) artykuły przedstawiające typy różnych reklam – http://www.ittechnology.us/11-efektywnych-typow-tekstow-reklamowych-adwords/ lub http://www.ittechnology.us/jak-tworzyc-dobre-teksty-reklamowe-w-reklamie-adwords/ ) . Oba artykuły pokażą jak napisać różnorodny przekaz reklamowy.

Testowanie przekazu reklamowego

Tylko metodą testów, w których zastępujemy najgorszy tekst nowym z innym przekazem reklamowym możemy dojść do dobrych wyników. Nikt na starcie nie wie który tekst zadziała w jego grupie docelowej – drobne zmiany pokażą nam w którą stronę powinniśmy iść.

Przykłady reklam stosowanych w kampanii AdWords oraz sposoby testowania przekazów reklamowych znajdziecie w naszym artykule dotyczącym Tekstów reklamowych.

optymalizacja reklam w kampanii adwords

optymalizacja reklam w kampanii adwords

Personalizacja reklam

Podczas optymalizacji kampanii AdWords, warto skupić się na tym do kogo chcemy skierować naszą reklamę. Mając dane o naszych użytkownikach z raportów w Google Analytics, warto personalizować reklamy ze względu na wiek, urządzenie, płeć. Reklama dopasowana do kobiet w wieku 24-40 może być napisana inaczej niż skierowana do mężczyzn w analogicznym wieku.

Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule 5 pomysłów na personalizację reklam.

optymalizacja reklam w kampanii adwords

optymalizacja reklam w kampanii adwords

Kalendarz marketera w AdWords

Warto także wprowadzić do tekstów reklamowych informacji dotyczących promocji okresowych związanych z aktualnymi wydarzeniami czy porą roku. Każda branża będzie miała takie dni, które można wykorzystać, aby przygotować odpowiednią promocję. Można spisać je sobie w kalendarzu marketera, tak żeby przygotować do nich z wyprzedzeniem teksty, grafiki, landing page.

Często takie kilkudniowe promocje potrafią dać dobry efekt w postaci wyższych CTRów i dużo lepszych współczynników konwersji. Obserwujemy, że przychody z takiej kilkudniowej promocji mogą stanowić 40-50% całego przychodu AdWords z danego miesiąca! Wiadomo nie od dzisiaj, że klienci uwielbiają promocje, wyprzedaże a konkretne święto, może być dobrym pretekstem, żeby przygotować promocję lub wzbogacić przekaz reklamowy.

 

Zobacz nasze wpisy o najważniejszych dniach marketingowych:

5 najważniejszych marketingowo dni – STYCZEŃ

5 najważniejszych marketingowo dni – LUTY

5 najważniejszych marketingowo dni – LISTOPAD

Reklamy w sieci reklamowej

Ostatni punkt który chcemy poruszyć i o którym warto pamiętać to zmiany (zalecamy minimum miesięczne, dla mniejszych kampanii kwartalne) przekazu reklamowego w sieci reklamowej. Jest to szczególnie ważne w wypadku kampanii remarketingowych, w których użytkownik widzi naszą reklamę tekstową lub graficzną kilkukrotnie w ciągu dnia.  Żeby nie zniechęcić go warto przygotować kilka różnych reklam i zmieniać je także okresowo.

Jest to dużo łatwiejsze w wypadku reklam elastycznych, gdzie na starcie możemy przygotować kilka zdjęć i różnych tekstów a google ułoży je w odpowiedni tekst reklamowy.

optymalizacja reklam w kampanii adwords

https://adwords.google.com/intl/pl_pl/home/how-it-works/display-ads/

W następnym odcinku –  optymalizacja strony docelowej.

 

 

Specjaliści od reklamy internetowej, którzy codziennie dbają o to abyś mógł uzyskać aktualną i rzetelną wiedzę na temat marketingu internetowego. Naszym głównym celem jest zwiększenie ROAS i ROI klientów - w wolnym czasie chętnie dzielimy się naszą wiedzą.

O ROIExperts

Mały, zawsze zaangażowany zespół do zadań specjalnych. Od 6 lat działamy aktywnie na rynku reklamy w wyszukiwarce i social mediach przekuwając nasze doświadczenie w sukcesy naszych Klientów.

Poproś o darmową wycenę

Pomożemy Twojej firmie zaistnieć w internecie. Jesteśmy ekspertami z dziedziny SEM oraz SEO.

Świeża wiedza z Adwords, SEO i Analityki Internetowej przygotowana przez specjalistów marketingu online ROI Experts.
Zapraszamy do czytania bloga!

Kategorie

Archiwum

1 Komentarz
  1. Odpowiedz

    Przydatne info, dzięki. Czekam na więcej 🙂

 

Zostaw Komentarz

Podziel się tym artykułem:

Więcej na naszym blogu

Zobacz wszystkie wpisy