Google Analytics – przydzielanie dostępu do konta

Brak Komentarzy

Google Analytics to bezpłatne narzędzie, które pozwala śledzić zachowania użytkowników na naszej stronie internetowej. Dzięki niemu możemy zbierać różnego rodzaju dane, a następnie analizować je i wykorzystywać w prowadzonych przez nas działaniach marketingowych. Analytics jest zatem bardzo cennym źródłem wiedzy, która jest wręcz niezbędna w przypadku kampanii AdWords. Ważne jest więc, aby menedżerowie kont AdWords posiadali również dostęp do naszego konta w Google Analytics.

Przyznawanie dostępu do konta Google Analytics

Aby przyznać innym osobom dostęp do naszego konta Google Analytics należy wykonać następujące czynności:

  1. Zaloguj się na swoje konto Google Analytics, wchodząc na stronę http://www.google.com/analytics/
  2. Przejdź do zakładki “Administracja” w górnym menu i wybierz konto, do którego dostęp chcesz przyznaćadministracja w Google Analytics
  3. W kolumnie “KONTO” (pierwsza po lewej stronie) kliknij “Zarządzanie użytkownikami”zarządzanie użytkownikami w Google Analytics
  4. W polu “Przyznaj uprawnienia dla:” wpisz adres email osoby, której chcesz przyznać dostęp do konta oraz ustaw wybrany przez siebie poziom udostępnienia, na którym zamierzasz go udostępnićuprawnienia w Google Analytics
  5. Zaznacz “Powiadom tego użytkownika przez e-mail”, jeśli chcesz aby wybrana przez Ciebie osoba od razu otrzymała informacje o przyznanym dostępie, a następnie kliknij przycisk “Dodaj”.

Rodzaje uprawnień na koncie Google Analytics

Przyznając dostęp do konta w Google Analytics mamy możliwość udostępnienia go na następujących poziomach uprawnień (możesz wybrać jedno lub więcej z dostępnych uprawnień):

  • Zarządzanie użytkownikami – pozwala na zarządzanie uprawnieniami innych użytkowników na naszym koncie Google Analytics (dodawanie, usuwanie oraz wybór poziomów uprawnień innych osób).
  • Edycja – pozwala na dokonywanie różnego rodzaju edycji na koncie (dodawanie, usuwanie i edytowanie kont, usług, widoków, filtrów czy też celów), dając tym samym możliwość jego optymalizacji pod kątem wyznaczonych celów marketingowych. Ten poziom uprawnień jest rekomendowany dla osób, które zajmują się marketingiem internetowym danej strony (np. menedżerowie kont Google AdWords). Przydzielając ten poziom automatycznie przydzielane są też uprawnienia poziomów współpracy oraz odczytu i analizy.
  • Współpraca – pozwala wybranej osobie na tworzenie własnych zasobów (segmentów, adnotacji, modeli atrybucji, grupowania kanałów czy alertów) oraz zezwala na wspólną pracę z nimi, a także na ich udostępnianie. Przydzielając ten poziom uprawnień automatycznie przydzielany jest też poziom odczytu i analizy.
  • Odczyt i analiza – jest najbardziej podstawowym poziomem udostępnienia ze wszystkich możliwych do wyboru, który pozwala na wgląd do danych znajdujących się na koncie Google Analytics. Osoba posiadająca ten rodzaj uprawnień będzie miała możliwość wyświetlania, konfiguracji oraz manipulowania danymi w raportach, a także tworzenia własnych zasobów i udostępniania ich, jednak bez możliwości wspólnej pracy z udostępnionymi zasobami.

Tomasz Trzósło - Specjalista SEM, Jeden z Certyfikowanych Trenerów Google AdWords. W branży od 2008 roku. Na co dzień optymalizuje kampanie Adwords, analizuje statystyki w Analytics by zapewnić swoim klientom najwyższy zwrot z inwestycji w reklamę. Prelengent (Internetowe Rewolucje Googla) , Szkoleniowiec (między innymi Uniwersytet Shopera, PPNT Gdynia, Altkom Akademia) , Prowadzi wykłady na Uniwersytecie Jagiellońskim.

O ROIExperts

Mały, zawsze zaangażowany zespół do zadań specjalnych. Od 6 lat działamy aktywnie na rynku reklamy w wyszukiwarce i social mediach przekuwając nasze doświadczenie w sukcesy naszych Klientów.

Poproś o darmową wycenę

Pomożemy Twojej firmie zaistnieć w internecie. Jesteśmy ekspertami z dziedziny SEM oraz SEO.

Świeża wiedza z Adwords, SEO i Analityki Internetowej przygotowana przez specjalistów marketingu online ROI Experts.
Zapraszamy do czytania bloga!

Kategorie

Archiwum

Brak Komentarzy
 

Zostaw Komentarz

Podziel się tym artykułem:

Więcej na naszym blogu

Zobacz wszystkie wpisy